Novinky

Sledujde nás i na našem Facebooku ZDE (www.facebook.com/malysvetnaslezske)

Výlet do hornického muzea na Landeku

24. 8. 2018

Náš předposlední výlet jsme si užili v hornickém muzeu na Landeku. Povozili jsme se na úžasné lanovce, zacvičili jsme si na Workoutovém hřišti, sfárali jsme do dolu a podívali jsme se, jak pracovali a stále pracují horníci. Doufali jsme, že uvidíme Permoníka, ale asi se nám někde schoval 😬. Pak jsme se projeli důlním vláčkem, shlédli jsme bývalé šatny horníků a zašli jsme si pohrát na hřiště. Výlet jsme zakončili návštěvou mamuta 😊. Počasí nám vyšlo a všichni jsme měli skvělou náladu 🤗❤️. Tak zase příště! A to bude náš poslední výlet ☺️.

Výlet na hasičskou stanci

17 8. 2018

Páteční výlet jsme si užili v aréalu hasičské záchranné stanici, která sídlí na Slezské Ostravě. Dozvěděli jsme se velice užitečné informace, které si snad všichni budeme pamatovat🙏🏻! Páni hasiči nám ukázali vše, co je nezbytné k jejich každodenní práci (od auta, po různé nástroje a vybavení). 
Zahráli jsme si i soutěž – který tým rychleji sestřelí kužely, za pomoci stříkající hadice 🤗. A jelikož nás to opravdu zmohlo, protože sluníčko hřálo o stošest, tak jsme si dopřáli i menší vodní osvěžení 😬
Tento výlet byl fantastický a my moc děkujeme hasičům ze Slezské Ostravy, že si na nás udělali čas a zajistili nám tak parádní program👏🏻👏🏻
A v pátek se těšíme na Landek park 🙋🏼‍♀️

Výlet do Klimkovic

20. 7. 2018

Minulý týden jsme se společně vydali na výlet do klimkovického lesa 🌲. Prošli jsme si celou stezku, na které bylo mnoho zajímavých zastávek s různými stanovištěmi. Ušli jsme krásných 4,5 kilometrů🚶🏼‍♀️🚶🏻‍♂️. Pobyt na čerstvém vzduchu byl velmi příjemný a ještě jsme se u toho mnohé dozvěděli 😊. Dokonce jsme měli to štěstí, že jsme po trase “potkali” ostružiny, a tak jsme se mohli občerstvit darem z lesa (ovšem teta Terka měla stejně největší radost(viz.foto) ze svačinky , kterou ji nachystala Adélka Sládková s maminkou. Jak jinak než párečky v rohlíku) 🤗.
Prošli jsme se i v lázních a poté jsme si všichni dali zaslouženou sladkou odměnu 🍦🍨☕️.
Ačkoliv počasí ráno vypadalo zamračeně, nakonec se umoudřilo a bylo báječně 😍.

Výlet do dětského světa v dolní oblasti Vítkovic

 

27. 7. 2018

Tentokrát jsme vyrazili do Vítkovic, kde jsme navštívili dětský svět ve světě techniky. Bylo to naprosto senzační. Zažili jsme mnoho srandy a užili si celé dopoledne. Kdybychom mohli, zůstali bychom tam klidně celý den🙊. Vyzkoušeli jsme si: co vše můžeme dělat s vodou, prošli jsme se v pohádkovém lese, prolezli jsme hornickou stezkou, zazpívali jsme si písničky v nahrávacím studiu (u toho jsme vyzkoušeli plno hudebních nástrojů), udělali jsme nákup v obchodě a z toho jsme si uvařili mnoho dobrot v kuchyňce, zkoušeli jsme si vyprat a vyžehlit prádlo, podojili jsme krávu, odskočili jsme si na operační sál a v ordinaci jsme potrápili a ošetřili tetu Terezku a ve finále jsme si zahráli na dělníky a řidiče jeřábu. A jelikož jsme byli taaak vyčerpaní z těch všech zajímavých aktivit, že jsme se rozhodli doplnit energii a v tom horku se i osvěžit, naprosto senzační zmrzlinou z čerstvých surovin a hlavně z pravého ovoce 🙏🏻❤️. Nooo a to je asi tak vše 😆. Už se nemůžeme dočkat pátku a výletu do ZOO. Ty prázdniny nás prostě baví ☺️😍.

Vánoce v Malém světě na Slezské – video

22. 12. 2017 jsme si u nás ve školce užili poslední den v tomto roce. Teta Terezka a strejda Jakub rozdávali dárečky, které tam pro děti nechal Ježíšek.

Vánoce v Malém světě na Slezské – fotogalerie

Podívejte se na fotky přímo u nás na webu ZDE nebo na naší facebookové stránce ZDE

Nový web

1.1.2018 jsme spustili nový web pro rodiče, kteří mají nebo chtějí umístit dítě do naší školky. Snad se Vám líbí.

Samozřejmě nás můžete sledovat i na našich facebookových stránkách www.facebook.com/malysvetnaslezske