Kdo jsme

Naše dětské skupiny patří do velké rodiny organizací, které zašťituje Rodinné a komunitní centrum Chaloupka z.s.

Dětství patří k těm nejradostnějším obdobím našeho života. A proto se snažíme udělat maximum pro Vaše děti. Velký důraz klademe na naše lektory, kteří mají vždy pedagogické nebo sociální vzdělání, aby byli maximálně připraveni pro práci s dětmi. Zároveň klademe i velký důraz na mužský vzor. Ve většině školek jsou přítomny pouze učitelky a proto u nás v dětské skupině vždy naleznete minimálně jednoho učitele. Podívejte se na naše učitelky a učitele ZDE

Velkou výhodou naší dětské skupiny je i celoroční provoz, to znamená, že máme otevřeno i přes léto. V rámci celého roku se snažíme vymyslet zajimavé místa pro výlety, ať už do přírody, tak i do města. 

Hra

Průběžně zařazujeme hry ve všech částech dne. Volná hra převládá v době scházení a odcházení dětí, v době svačinky a během odpoledního odpočinku. Řízené činnosti zařazujeme zpravidla před pobytem venku a v odpoledních hodinách.

Pohybové aktivity

Třída je vybavena pro pohybové činnosti různorodým náčiním, nářadím a pomůckami, které soustavně obměnujeme a doplňujeme.

Pobyt venku

Snažíme se, aby si děti užili co nejvíce venkovního prostředí. Délku pobytuvenku samozřejmě přizpůsobujeme počasí a stavu ovzduší, zpravidla v prostorách školní zahrady a hřiště. Celý areál je navíc oplocen.

Odpočinek

Odpočinek je hodně důležitý. A my to víme. K odpolednímu odpočinku slouží dětem prostory herny. Odpočinek je buď na dřevěných lehátkách nebo na na speciálních molitanových matracích, které si děti sami připravují i ukládají. Při usínání dětem samozřejmě čteme nebo pouštíme reprodukovanou pohádku.

Jak už jsme psali. Patříme do velké rodiny. Podívejte se co vše děláme.

Rodinné a komunitní centrum Chaloupka z.s.

www.rcchaloupka.cz

TriComUnity o.p.s.

www.tricomunity.org

Pěstounská péče

www.stantesepestouny.cz